MPs who have signed the pledge

DIANE ABBOTT, LABOUR, HACKNEY NORTH AND STOKE NEWINGTON
HEIDI ALEXANDER, LABOUR, LEWISHAM EAST
TONIA ANTONIAZZI, LABOUR, GOWER
HANNAH BARDELL, SNP, LIVINGSTON
ROBERTA BLACKMAN-WOODS, LABOUR, CITY OF DURHAM
PAUL BLOMFIELD, LABOUR, SHEFFIELD CENTRAL
CRISPIN BLUNT, CONSERVATIVE, REIGATE
DEIDRE BROCK, SNP, EDINBURGH NORTH AND LEITH
LYN BROWN, LABOUR, WEST HAM
SARAH CHAMPION, LABOUR, ROTHERHAM
BAMBOS CHARALAMBOUS, LABOUR, ENFIELD, SOUTHGATE
JOHN CRYER, LABOUR, LEYTON & WANSTEAD
THANGAM DEBBONAIRE, LABOUR, BRISTOL WEST
ROSIE DUFFIELD, LABOUR, CANTERBURY AND WHITSTABLE
ANGELA EAGLE, LABOUR, WALLASEY
COLLEEN FLETCHER, LABOUR, COVENTRY NORTH EAST
YVONNE FOVARGUE, LABOUR, MAKERFIELD
VICKY FOXCROFT, LABOUR, LEWISHAM DEPTFORD
GILL FURNISS, LABOUR, SHEFFIELD BRIGHTSIDE & HILLSBOROUGH
ROGER GODSIFF, LABOUR, BIRMINGHAM HALL GREEN
ZAC GOLDSMITH, CONSERVATIVE, RICHMOND PARK
LILIAN GREENWOOD, LABOUR, NOTTINGHAM SOUTH
NIA GRIFFITH, LABOUR, LLANELLI
FABIAN HAMILTON, LABOUR, LEEDS NORTH EAST
HARRIET HARMAN, LABOUR, CAMBERWELL AND PECKHAM
CAROLYN HARRIS, LABOUR, SWANSEA EAST
HELEN HAYES, LABOUR, DULWICH AND WEST NORWOOD
SUE HAYMAN, LABOUR MP FOR WORKINGTON
WERA HOBHOUSE, LIBERAL DEMOCRAT, BATH
GEORGE HOWARTH, LABOUR, KNOWSLEY
CHRISTINE JARDINE, LIBERAL DEMOCRAT, EDINBURGH WEST
DIANA JOHNSON, LABOUR, HULL NORTH
SARAH JONES, LABOUR, CROYDON CENTRAL
PETER KYLE, LABOUR, HOVE & PORTSLADE
NORMAN LAMB, LIBERAL DEMOCRAT, NORTH NORFOLK
CHRIS LAW, SNP, DUNDEE WEST
CAROLINE LUCAS, GREEN PARTY, BRIGHTON PAVILION
JUSTIN MADDERS, LABOUR, ELLESMERE PORT AND NESTON
SANDY MARTIN, LABOUR MP FOR IPSWICH
KERRY MCCARTHY, LABOUR, BRISTOL EAST
ALISON MCGOVERN, LABOUR, WIRRAL SOUTH
MADELEINE MOON, LABOUR, BRIDGEND
STEPHEN MORGAN, LABOUR, PORTSMOUTH SOUTH
IAN MURRAY, LABOUR, EDINBURGH SOUTH
MATTHEW PENNYCOOK, LABOUR, GREENWICH AND WOOLWICH
MATT RODDA, LABOUR, READING EAST
JOAN RYAN, LABOUR, ENFIELD NORTH
BARRY SHEERMAN, LABOUR, HUDDERSFIELD
TOMMY SHEPPARD, SNP, EDINBURGH EAST
PAULA SHERRIFF, LABOUR, DEWSBURY AND MIRFIELD
TULIP SIDDIQ, LABOUR, HAMPSTEAD AND KILBURN
CAT SMITH, LABOUR, LANCASTER AND FLEETWOOD
JEFF SMITH, LABOUR, MANCHESTER WITHINGTON
KARIN SMYTH, LABOUR, BRISTOL SOUTH
ALEX SOBEL, LABOUR, LEEDS NORTH WEST
JO STEVENS, LABOUR, CARDIFF CENTRAL
WES STREETING, LABOUR, ILFORD NORTH
STEPHEN TWIGG, LABOUR AND CO-OPERATIVE, LIVERPOOL WEST DERBY
CHUKA UMUNNA, LABOUR, STREATHAM
VALERIE VAZ, LABOUR, WALSALL SOUTH
THELMA WALKER, LABOUR, COLNE VALLEY
DR PAUL WILLIAMS, LABOUR, STOCKTON SOUTH
NADHIM ZAHAWI, CONSERVATIVE, STRATFORD ON AVON
DANIEL ZEICHNER. LABOUR, CAMBRIDGE
CALLUM MCCAIG, SNP, ABERDEEN SOUTH
ANDREW WESTERN, LABOUR, ALTRINCHAM AND SALE WEST
KATE SMITH, LIBERAL DEMOCRAT, AMBER VALLEY
CAROLINE FIFE, LABOUR, ARUNDEL AND SOUTH DOWNS
MANDY ROSSI, GREEN PARTY, ASHFORD
ANDY HUNTER-ROSSALL, GREEN PARTY, ASHTON-UNDER-LYNE
IAN MIDDLETON, GREEN PARTY, BANBURY
SEAN WOODCOCK, LABOUR, BANBURY
CAITLIN STOTT, LABOUR, BANFF AND BUCHAN
LORAINE BIRCHALL, LIBERAL DEMOCRAT, BARROW AND FURNESS
ANTONIA HARRISON, LIBERAL DEMOCRAT, BASILDON AND BILLERICAY
RICHARD WINTER, GREEN PARTY, BASINGSTOKE
ELEANOR FIELD, GREEN PARTY, BATH
JOE RAYMENT, LABOUR, BATH
WERA HOBHOUSE, LIBERAL DEMOCRAT, BATH
LOIS DAVIS, GREEN PARTY, BATTERSEA
DR RICHARD DAVIS, LIBERAL DEMOCRAT, BATTERSEA
RUSSELL SECKER, GREEN PARTY, BEACONSFIELD
LUCY BYWATER, GREEN PARTY, BEDFORD
HENRY VANN, LIBERAL DEMOCRAT, BEDFORD & KEMPSON
GEMMA WEIR, WORKERS PARTY NORTHERN IRELAND, BELFAST NORTH
CONOR CAMPBELL, WORKERS PARTY NORTHERN IRELAND, BELFAST WEST
THOMAS STEWART, GREEN PARTY, BERWICK
JOHANNA BOAL, LABOUR, BEVERLEY AND HOLDERNESS
SIMONE REYNOLDS, LIBERAL DEMOCRAT, BEXLEYHEATH AND CRAYFORD
CLARE THOMAS, GREEN PARTY, BIMINGHAM
ALLAN BRAME, LIBERAL DEMOCRAT, BIRKENHEAD
JAYNE CLOUGH, GREEN PARTY, BIRKENHEAD
ROGER GODSIFF, LABOUR, BIRMINGHAM HALL GREEN
JULIEN PRITCHARD, GREEN PARTY, BIRMINGHAM SELLY OAK
CHRISTOPHER GARGHAN, GREEN PARTY, BIRMINGHAM YARDLEY
WARREN FOX, LIBERAL DEMOCRAT, BOLTON NORTH EAST
JULIE HILLING, LABOUR, BOLTON WEST
REBECCA FORREST, LIBERAL DEMOCRAT, BOLTON WEST
MELANIE SEMPLE, LABOUR, BOURNEMOUTH EAST
LEN AMOS, UKIP, BRACKNELL
PETER TURNER, LIBERAL DEMOCRAT, BRAINTREE
ISABEL ROBSON, INDEPENDENT, BRIDGEND
MADELEINE MOON, LABOUR, BRIDGEND
KAY POWELL, GREEN PARTY, BRIDGWATER AND WEST SOMERSET
DR ISABEL PIRES, GREEN PARTY, BRIGG & GOOLE
JERRY LONSDALE, LIBERAL DEMOCRAT, BRIGG AND GOOLE
EMILY TESTER, LIBERAL DEMOCRAT, BRIGHTON KEMPTOWN, SALTDEAN AND PEACEHAVEN
CAROLINE LUCAS, GREEN PARTY, BRIGHTON PAVILION
KERRY MCCARTHY, LABOUR, BRISTOL EAST
KARIN SMYTH, LABOUR, BRISTOL SOUTH
MOLLY SCOTT CATO MEP, GREEN PARTY, BRISTOL WEST
THANGAM DEBBONAIRE, LABOUR, BRISTOL WEST
MICHAEL THOMPSON, LABOUR, BROMSGROVE
ANDY GRAHAM, LIBERAL DEMOCRAT, BROXBOURNE
GREG MARSHALL, LABOUR, BROXTOWE
PAT MORTON, GREEN PARTY, BROXTOWE
SIMON HALES, GREEN PARTY, BURTON
ANDREW PAGE, LIBERAL DEMOCRAT, BURY SOUTH
BILL EDWARDS, LABOUR, BURY ST EDMUNDS
JOSH FENTON-GLYNN, LABOUR, CALDER VALLEY
ELEANOR MARGOLIES, GREEN PARTY, CAMBERWELL AND PECKHAM
HARRIET HARMAN, LABOUR, CAMBERWELL AND PECKHAM
DANIEL ZEICHNER, LABOUR, CAMBRIDGE
JULIAN HUPPERT, LIBERAL DEMOCRAT, CAMBRIDGE
STUART TUCKWOOD, GREEN PARTY, CAMBRIDGE
PAUL WOODHEAD, GREEN PARTY, CANNOCK CHASE
ROSIE DUFFIELD, LABOUR, CANTERBURY AND WHITSTABLE
MARK HOOPER, PLAID CYMRU, CARDIFF CENTRAL
BENJAMIN SMITH , GREEN PARTY, CARDIFF CENTRAL
JO STEVENS, WELSH LABOUR, CARDIFF CENTRAL
STEFFAN WEBB , PLAID CYMRU, CARDIFF NORTH
RUTH ALCROFT, LABOUR, CARLISLE
JOHN DEAN, NATIONAL HEALTH ACTION PARTY, CENTRAL DEVON
LISA ROBILLARD WEBB, LABOUR, CENTRAL DEVON
SEAN KELLY-WALSH, LABOUR, CHARNWOOD, LEICESTERSHIRE
MARK HUNTER, LIBERAL DEMOCRAT, CHEADLE
BILL CASHMORE, GREEN PARTY, CHELSEA AND FULHAM
ADAM VAN COEVORDEN, GREEN PARTY, CHELTENHAM
ALAN BOOTH, GREEN PARTY, CHESHAM AND AMERSHAM
NINA DLUZEWSKA, LABOUR, CHESHAM AND AMERSHAM
PETER JONES, LIBERAL DEMOCRAT, CHESHAM AND AMERSHAM
HEATHER BARRIE, GREEN PARTY, CHICHESTER
EMMA WHYSALL, LABOUR, CHIPPING BARNET
IBRAHIM DOGUS, LABOUR, CITIES OF LONDON AND WESTMINSTER
LAWRENCE MCNALLY, GREEN PARTY, CITIES OF LONDON AND WESTMINSTER
TIM LORD, INDEPENDENT, CITIES OF LONDON AND WESTMINSTER
ELIZABETH JEWKES, LIBERAL DEMOCRAT, CITY OF CHESTER
ROY HOROBIN, LIBERAL DEMOCRAT, CLEETHORPES
TIM YOUNG, LABOUR, COLCHESTER
DR PETER HIRST, LIBERAL DEMOCRAT, CONGLETON
CHRIS STANBRA, LIBERAL DEMOCRAT, CORBY
COLLEEN FLETCHER, LABOUR, COVENTRY NORTH EAST
AIMEE CHALLENOR, GREEN PARTY, COVENTRY SOUTH
TRACEY HAGUE, GREEN PARTY, CROYDON CENTRAL
SHASHA KHAN, GREEN PARTY, CROYDON NORTH
NICOLA KNIGHT, LIBERAL DEMOCRAT, CYNON VALLEY
MATTHEW SNEDKER, GREEN PARTY, DARLINGTON
SIMON BEARD, LIBERAL DEMOCRAT, DARTFORD
ANDREW SIMPSON, LIBERAL DEMOCRAT, DAVENTRY
JAMIE PAUL WILDMAN, GREEN PARTY, DAVENTRY
MATTHEW BUCKLER, GREEN PARTY, DERBYSHIRE DALES
DR EMMA DAWNAY, GREEN PARTY, DEVIZES
PAULA SHERRIFF, LABOUR, DEWSBURY AND MIRFIELD
SIMON DODD, LIBERAL DEMOCRAT, DOVER AND DEAL
GAIL KENT, LIBERAL DEMOCRAT, DULWICH & WEST NORWOOD
HELEN HAYES, LABOUR, DULWICH AND WEST NORWOOD
ALAN COWAN, LABOUR, DUNDEE WEST
JENNY BLAIN, LIBERAL DEMOCRAT, DUNDEE WEST
CARA HILTON, SCOTTISH LABOUR, DUNFERMLINE AND WEST FIFE
DR ROHIT K DASGUPTA, LABOUR, EAST HAMPSHIRE
RICHARD KNIGHT, GREEN PARTY, EAST HAMPSHIRE
MONIQUE MCADAMS, LABOUR, EAST KILBRIDE, STRATHAVEN AND LESMAHAGOW
CHRIS MCCAW, ALLIANCE PARTY, EAST LONDONDERRY
HELENA WINDSOR, UKIP, EAST SURREY
SOPHIE COOK, LABOUR, EAST WORTHING & SHOREHAM
CARL WALKER, NATIONAL HEALTH ACTION PARTY, EAST WORTHING AND SHOREHAM
LESLIE GROVES WILLIAMS, GREEN PARTY, EAST WORTHING AND SHOREHAM
TOMMY SHEPPARD, SNP, EDINBURGH EAST
TRISTAN GRAY, SCOTTISH LIBERAL DEMOCRATS, EDINBURGH EAST
GORDON MUNRO, SCOTTISH LABOUR, EDINBURGH NORTH AND LEITH
DEIDRE BROCK, SNP, EDINBURGH NORTH AND LEITH
LORNA SLATER, GREEN PARTY, EDINBURGH NORTH AND LEITH
IAN MURRAY, LABOUR, EDINBURGH SOUTH
BENJAMIN GILL, GREEN PARTY, EDMONTON
JUSTIN MADDERS, LABOUR, ELLESMERE PORT AND NESTON
BILL LINTON, GREEN PARTY, ENFIELD NORTH
DAVID FLINT, GREEN PARTY, ENFIELD NORTH
JOAN RYAN, LABOUR, ENFIELD NORTH
ED MAYNE, LABOUR, EPSOM AND EWELL
MARTIN GARNETT, LIBERAL DEMOCRAT, EREWASH
LANA HYLANDS, LABOUR, ESHER AND WALTON
JOE LEVY, GREEN PARTY, EXETER
MATTHEW RANDALL, LABOUR, FAREHAM
DAVE NAGHI, LIBERAL DEMOCRAT, FAVERSHAM AND MID KENT
NOREEN CAMPBELL, ALLIANCE PARTY, FERMANAGH AND SOUTH TYRONE
NAOMI RYLATT, LABOUR, FILTON AND BRADLEY STOKE
MARTIN WHYBROW, GREEN PARTY, FOLKESTONE AND HYTHE
SHAUN HARKIN, PEOPLE BEFORE PROFIT WESTMINSTER, FOYLE
JOHN DOHERTY, ALLIANCE PARTY, FOYLE
TINA ROTHERY, GREEN PARTY, FYLDE
JED SULLIVAN, LABOUR, FYLDE
CATHERINE TITE, LABOUR, GAINSBOROUGH
LAWRENCE BROWN, GREEN PARTY, GARSTON & HALEWOOD
ANNA MARTIN, LIBERAL DEMOCRAT, GARSTON AND HALEWOOD
DANIEL DONALDSON, LIBERAL DEMOCRAT, GLASGOW NORTH EAST
BARRY KIRBY, LABOUR, GLOUCESTER
TONIA ANTONIAZZI, WELSH LABOUR, GOWER
REBECCA THACKRAY, GREEN PARTY, GRANTHAM AND STAMFORD
MARNA GILLIGAN, GREEN PARTY, GRAVESHAM
STEVE BEASANT, LIBERAL DEMOCRAT, GREAT GRIMSBY
DAN GARRUN , GREEN PARTY, GREENWICH AND WOOLWICH
MATTHEW PENNYCOOK, LABOUR, GREENWICH AND WOOLWICH
ALASTAIR BINNIE-LUBBOCK, GREEN PARTY, HACKNEY NORTH AND STOKE NEWINGTON
DR REBECCA JOHNSON, GREEN PARTY, HACKNEY SOUTH AND SHOREDITCH
KIRSTY ALLAN, LIBERAL DEMOCRAT, HAMPSTEAD AND KILBURN
DONALD FRASER, INDEPENDENT, HARROGATE & KNARESBOROUGH
MARK SEWARDS, LABOUR, HARROGATE AND KNARESBOROUGH
HELEN FLYNN, LIBERAL DEMOCRAT, HARROGATE AND KNARESBOROUGH
ADAM BERNARD, LIBERAL DEMOCRAT, HARROW EAST
TIM DAWES, GREEN PARTY, HAVANT
BILL NEWTON DUNN, LIBERAL DEMOCRAT, HAYES AND HARLINGTON
MANDI TATTERSHALL, LABOUR, HEMEL HEMPSTEAD
CARMEN LEGARDA, GREEN PARTY, HENDON
MIKE KATZ, LABOUR, HENDON
ROBIN BENNETT, GREEN PARTY, HENLEY
ANNA CODA, LABOUR, HEREFORD AND SOUTH HEREFORDSHIRE
FIONA SMITH, LABOUR, HERTSMERE
CHARLES LAWLEY, LIBERAL DEMOCRAT, HIGH PEAK
SIAN BERRY, GREEN PARTY, HOLBORN AND ST PANCRAS
STEPHEN CROSHER , LIBERAL DEMOCRAT, HOLBORN AND ST PANCRAS
NIMCO ALI, WOMEN’S EQUALITY PARTY, HORNSEY AND WOOD GREEN
SAM HALL, GREEN PARTY, HORNSEY AND WOOD GREEN
SUSANNAH BRADY, LABOUR, HORSHAM
JAMES SMITH, SOMETHING NEW, HORSHAM
MORWEN MILLSON, LIBERAL DEMOCRAT, HORSHAM
RICHARD BRADLEY, GREEN PARTY, HOUGHTON AND SUNDERLAND SOUTH
CARRIE HYNDS, LIBERAL DEMOCRAT, HOVE
PETER KYLE, LABOUR, HOVE & PORTSLADE
PHÉLIM MAC CAFFERTY, GREEN PARTY, HOVE
ANDREW COOPER, GREEN PARTY, HUDDERSFIELD
DIANA JOHNSON, LABOUR, HULL NORTH
ROSEMARY WARRINGTON, GREEN PARTY, ILFORD SOUTH
DAVID WILSON, CONSERVATIVE, INVERCLYDE
RITCHIE CUNNINGHAM, LIBERAL DEMOCRAT, INVERNESS, NAIRN, BADENOCH AND STRATHSPEY
ADRIAN HYYRYLAINEN-TRETT, LIBERAL DEMOCRAT, IPSWICH
CHARLOTTE ARMSTRONG, GREEN PARTY, IPSWICH
CAROLINE RUSSELL, GREEN PARTY, ISLINGTON NORTH
BALLY SINGH, LABOUR, KENILWORTH AND SOUTHAM
ROB BALLANTYNE, GREEN PARTY, KENILWORTH AND SOUTHAM
LAURA DOVER, LABOUR, KILMARNOCK AND LOUDOUN
GEORGE HOWARTH, LABOUR, KNOWSLEY
AARON MCINTYRE‏, ALLIANCE PARTY, LAGAN VALLEY
ANDY NASH, LIBERAL DEMOCRAT, LEEDS CENTRAL
JAIMES LEWIS MORAN, GREEN PARTY, LEEDS EAST
FABIAN HAMILTON, LABOUR, LEEDS NORTH EAST
ALEX SOBEL, LABOUR, LEEDS NORTH WEST
MARTIN HEMINGWAY, GREEN PARTY, LEEDS NORTH WEST
ANDREW POINTON, GREEN PARTY, LEEDS WEST
MIKE DAVIES, ALLIANCE FOR GREEN SOCIALISM, LEEDS WEST
MAGS LEWIS, GREEN PARTY, LEICESTER SOUTH
KELLY-MARIE BLUNDELL, LIBERAL DEMOCRAT, LEWES
BOBBY DEAN, LIBERAL DEMOCRAT, LEWISHAM DEPTFORD
HAZEL THORPE, LIBERAL DEMOCRAT, LEWISHAM DEPTFORD
VICKY FOXCROFT, LABOUR, LEWISHAM DEPTFORD
HEIDI ALEXANDER, LABOUR, LEWISHAM EAST
WILLOW WINSTON, INDEPENDENT, LEWISHAM EAST
KAREN WHELLER, GREEN PARTY, LEWISHAM WEST AND PENGE
BEN SIMS, LIBERAL DEMOCRAT, LEYTON & WANSTEAD
JOHN CRYER, LABOUR, LEYTON & WANSTEAD
BEN LORYMAN , GREEN PARTY, LINCOLN
SALLY PATTLE, LIBERAL DEMOCRAT, LINLITHGOW AND FALKIRK EAST
STEPHANIE PITCHERS, GREEN PARTY, LIVERPOOL RIVERSIDE
COLM FEELEY, GREEN PARTY, LIVERPOOL WALTON
KRIS BROWN, LIBERAL DEMOCRAT, LIVERPOOL WALTON
TED GRANT, GREEN PARTY, LIVERPOOL WAVERTREE
CHARLES DUNDAS, SCOTTISH LIBERAL DEMOCRATS, LIVINGSTON
DAMIAN TIMSON, CONSERVATIVE, LIVINGSTON
HANNAH BARDELL, SNP, LIVINGSTON
RHEA WOLFSON, LABOUR, LIVINGSTON
NIA GRIFFITH, WELSH LABOUR, LLANELLI
NEIL PUTTICK, LABOUR, MACCLESFIELD
JEFF SMITH, LABOUR, MANCHESTER WITHINGTON
LAURA BANNISTER, GREEN PARTY, MANCHESTER WITHINGTON
SALLY CARR MBE, WOMEN’S EQUALITY PARTY, MANCHESTER WITHINGTON
LISA FRENCH, LIBERAL DEMOCRAT, MID BEDFORDSHIRE
ALISON MARTIN, LABOUR, MID DERBYSHIRE
SUE MACFARLANE, GREEN PARTY, MID DERBYSHIRE
DAWUD ISLAM, LIBERAL DEMOCRAT, MIDDLESBROUGH
CHRIS FOOTE-WOOD, LIBERAL DEMOCRAT, MIDDLESBROUGH SOUTH AND EAST CLEVELAND
ALAN FRANCIS, GREEN PARTY, MILTON KEYNES NORTH
CHARLYNNE PULLEN, LABOUR, MILTON KEYNES NORTH
HANNAH O'NEILL, LABOUR, MILTON KEYNES SOUTH
LAURA COLLINS, GREEN PARTY, MITCHAM AND MORDEN
CAIT SINCLAIR, GREEN PARTY, MORECAMBE & LUNESDALE
NEIL DAWSON, LABOUR, MORLEY AND OUTWOOD
JULIE RENYARD, LABOUR, NEW FOREST EAST
JANET RICHARDS, GREEN PARTY, NEW FOREST WEST
ALISTAIR FORD, GREEN PARTY, NEWCASTLE UPON TYNE EAST
DR WENDY TAYLOR, LIBERAL DEMOCRAT, NEWCASTLE UPON TYNE EAST
LEWIS THOMPSON, UKIP, NORMANTON , PONTEFRACT & CASTLEFORD
MALACHAI O'HARA, GREEN PARTY, NORTH BELFAST
RICKY KNIGHT, GREEN PARTY, NORTH DEVON
JOHN TUTTON, GREEN PARTY, NORTH DORSET
STEVEN AGNEW, GREEN PARTY, NORTH DOWN
CHAS SPRADBERY, GREEN PARTY, NORTH EAST HAMPSHIRE
NICKY SHEPARD, LIBERAL DEMOCRAT, NORTH EAST HERTFORDSHIRE
DOUG SWANNEY, LABOUR, NORTH EAST HERTS
DR ELLIE CHOWNS, GREEN PARTY, NORTH HEREFORDSHIRE
NORMAN LAMB, LIBERAL DEMOCRAT, NORTH NORFOLK
STEPHEN BURKE, LABOUR, NORTH NORFOLK
JAMES COX, LIBERAL DEMOCRAT, NORTH WARWICKSHIRE
JOHN WHITBY, UKIP, NORTH WEST CAMBRIDGESHIRE
DR BRIAN MATHEW, LIBERAL DEMOCRAT, NORTH WILTSHIRE
ROSALIND GARTON, SCOTTISH LABOUR, NORTH EAST FIFE
DR SCOTT MABBUTT, GREEN PARTY, NORTHAMPTON SOUTH
ROGER HARMER, LIBERAL DEMOCRAT, NORTHFIELD
ADRIAN HOLMES, GREEN PARTY, NORWICH NORTH
CHRIS JONES, LABOUR, NORWICH NORTH
BARRY HOLLIDAY, LIBERAL DEMOCRAT, NOTTINGHAM
KIRSTY JONES, GREEN PARTY, NOTTINGHAM NORTH
ADAM MCGREGOR, GREEN PARTY, NOTTINGHAM SOUTH
DANNY HACKETT , LABOUR, OLD BEXLEY AND SIDCUP
ADAM KING, GREEN PARTY, OLDHAM WEST AND ROYTON
GARTH HARKNESS, LIBERAL DEMOCRAT, OLDHAM WEST AND ROYTON
GORDON LISHMAN, LIBERAL DEMOCRAT, PENDLE
DOUG LAWSON, GREEN PARTY, PENRITH AND THE BORDER
LOLA MCEVOY , LABOUR, PENRITH AND THE BORDER
BEKI SELLICK, LIBERAL DEMOCRAT, PETERBOROUGH
FIONA RADIC, GREEN PARTY, PETERBOROUGH
IAN MCCULLOCH, GREEN PARTY, PORTSMOUTH SOUTH
SUE DANN, LABOUR, PLYMOUTH MOOR VIEW
HENRIETTA BEWLEY, LIBERAL DEMOCRAT, PLYMOUTH SUTTON AND DEVONPORT
MIKE PLUMMER, LIBERAL DEMOCRAT, POOLE
DAVID BARKER, INDEPENDENT, POPLAR AND LIMEHOUSE
ELAINE BAGSHAW, LIBERAL DEMOCRAT, POPLAR AND LIMEHOUSE
STEPHEN MORGAN, LABOUR, PORTSMOUTH SOUTH
IAN MCCARGO, LABOUR AND CO-OPERATIVE, PUDSEY
KIZZI JOHANNESSEN, GREEN PARTY, READING EAST
MATT RODDA, LABOUR, READING EAST
MICHAEL TURBERVILLE, INDEPENDENT, READING EAST
JAMIE WHITHAM, GREEN PARTY, READING WEST
MERI O'CONNELL, LIBERAL DEMOCRAT, READING WEST
OLIVIA BAILEY, LABOUR, READING WEST
CRISPIN BLUNT, CONSERVATIVE, REIGATE
JONATHAN ESSEX, GREEN PARTY, REIGATE
KAREN ROBERTS, LIBERAL DEMOCRAT, RHONDDA
FIONA YORKE, GREEN PARTY, RICHMOND (YORKS)
ZAC GOLDSMITH, CONSERVATIVE, RICHMOND PARK
ASHLEY DALTON, LABOUR, ROCHFORD AND SOUTHEND EAST
SIMON ASHLEY CROSS, GREEN PARTY, ROCHFORD AND SOUTHEND EAST
DON JERRARD, JAC PARTY, ROMSEY AND SOUTHAMPTON NORTH
IAN CALLAGHAN, GREEN PARTY, ROMSEY AND SOUTHAMPTON NORTH
KATIE PRUSZYNSKI , LIBERAL DEMOCRAT, ROTHER VALLEY
SARAH CHAMPION, LABOUR, ROTHERHAM
CLAIRE EDWARDS, LABOUR, RUGBY
GRAHAM BLISS, GREEN PARTY, RUGBY
ALEX CUNLIFFE, LIBERAL DEMOCRAT, RUISLIP NORTHWOOD AND PINNER
REBECCA LURY, LABOUR, RUISLIP, NORTHWOOD AND PINNER
RICHARD MALLENDER, GREEN PARTY, RUSHCLIFFE
DR JANE BERNEY FCA, LABOUR, SAFFRON WALDEN
LORNA HOWE, UKIP, SAFFRON WALDON
BRIG OUBRIDGE, GREEN PARTY, SALISBURY
DAVID MALONE, GREEN PARTY, SCARBOROUGH AND WHITBY
MELISSA WILSON, GREEN PARTY, SEDGEFIELD
DR GRAHAM CUSHWAY, UKIP, SEVENOAKS
PHILIP DODD, GREEN PARTY, SEVENOAKS
GILL FURNISS, LABOUR, SHEFFIELD
PAUL BLOMFIELD, LABOUR, SHEFFIELD CENTRAL
NATALIE BENNETT, GREEN PARTY, SHEFFIELD CENTRAL
BECKY THOMAS, LIBERAL DEMOCRAT, SHERWOOD
SOPHIE WALKER, WOMEN’S EQUALITY PARTY, SHIPLEY
CAROLINE JONES, LIBERAL DEMOCRAT, SHIPLEY AND KEIGHLEY
LEE MCCALL, INDEPENDENT, SITTINGBOURNE AND SHEPPEY
ALAN WOODHEAD, LABOUR, SKIPTON AND RIPON
ANDREW BROWN, GREEN PARTY, SKIPTON AND RIPON
FIONA MCKENNA, GREEN PARTY, SLEAFORD AND NORTH HYKEHAM
ANDREW GARCARZ, UKIP, SOLIHULL
CLARE BAILEY, GREEN PARTY NORTHERN IRELAND, SOUTH BELFAST
PAULA BRADSHAW, ALLIANCE PARTY, SOUTH BELFAST
MARTEN KATS, GREEN PARTY, SOUTH DERBYSHIRE
HOWARD LEGG, LIBERAL DEMOCRAT, SOUTH DORSET
TASHI WARR, LABOUR, SOUTH DORSET
DANIELLE GLAVIN, LABOUR, SOUTH NORFOLK
CHRIS LOFTS, LIBERAL DEMOCRAT, SOUTH NORTHAMPTONSHIRE
DENISE DONALDSON, GREEN PARTY, SOUTH NORTHANTS
JULIE GIBSON, LABOUR, SOUTH RIBBLE
GITA GORDON, LIBERAL DEMOCRAT, SOUTH SHIELDS
SARAH CHURCH, LABOUR AND CO-OPERATIVE, SOUTH SWINDON
TALIS KIMBERLEY-FAIRBOURN, GREEN PARTY, SOUTH SWINDON
DANIEL NORTON, LIBERAL DEMOCRAT, SOUTH WEST BEDFORDSHIRE
DANIEL SCOTT, LABOUR, SOUTH WEST BEDFORDSHIRE
PAUL DE HOEST, GREEN PARTY, SOUTH WEST HERTFORDSHIRE
PETER SMITH, LABOUR, SOUTH WEST NORFOLK
CHRISTOPHER WALFORD, GREEN PARTY, SOUTH WEST WILTSHIRE
TREVOR CARBIN, LIBERAL DEMOCRAT, SOUTH WEST WILTSHIRE
ROSIE PEARCE, GREEN PARTY, SOUTHAMPTON ITCHEN
THOMAS GRAVATT, LIBERAL DEMOCRAT, SOUTHAMPTON TEST
JASON PILLEY, INDEPENDENT, SOUTHEND WEST
JULIAN WARE-LANE, LABOUR, SOUTHEND WEST
ELEANOR MARGOLIES, GREEN PARTY, SOUTHWARK
JACK EASTON, GREEN PARTY, ST ALBANS
TONY PEARCE, GREEN PARTY, STAFFORD
JULIE WOOD, GREEN PARTY, STALYBRIDGE AND HYDE
KIRSTEIN RUMMERY, WOMEN’S EQUALITY PARTY, STIRLING
DR PAUL WILLIAMS, LABOUR, STOCKTON SOUTH
DREW DURNING, LIBERAL DEMOCRAT, STOCKTON SOUTH
KELLIE ARMSTRONG, ALLIANCE PARTY, STRANGFORD
DOMINIC GILES, GREEN PARTY, STRATFORD-ON-AVON
JEFF KENNER, LABOUR, STRATFORD-ON-AVON
NADHIM ZAHAWI, CONSERVATIVE, STRATFORD ON AVON
NICOLE GRIFFITHS, GREEN PARTY, STREATHAM
CHUKA UMUNNA, LABOUR, STREATHAM
ANNA FRYER, LIBERAL DEMOCRAT, STRETFORD AND URMSTON
MICHAEL INGLESON, GREEN PARTY, STRETFORD AND URMSTON
SARAH LUNNON, GREEN PARTY, STROUD
RACHEL FEATHERSTONE, GREEN PARTY, SUNDERLAND CENTRAL
SHARON GALLIFORD, GREEN PARTY, SURREY HEATH
CLAIRE JACKSON-PRIOR, GREEN PARTY, SUTTON AND CHEAM
JENNY WILKINSON, LIBERAL DEMOCRAT, SUTTON COLDFIELD
CLIVE MARTIN, GREEN PARTY, TAUNTON DEANE
GIDEON AMOS, LIBERAL DEMOCRAT, TAUNTON DEANE
CATE CODY, GREEN PARTY, TEWKESBURY
SABRINA POOLE, GREEN PARTY, THE COTSWOLDS
ANDREW GANT, LIBERAL DEMOCRAT, THE COTSWOLDS
MARTIN BRAMPTON, GREEN PARTY, THIRSK AND MALTON
CLAIRE YOUNG, LIBERAL DEMOCRAT, THORNBURY & YATE
APRIL CLARK, GREEN PARTY, TONBRIDGE AND MALLING
DYLAN JONES, LABOUR, TONBRIDGE AND MALLING
AMANDA PENNINGTON, GREEN PARTY, TRURO AND FALMOUTH
CELINE THOMAS, WOMEN’S EQUALITY PARTY, TUNBRIDGE WELLS
RACHEL SADLER, LIBERAL DEMOCRAT, TUNBRIDGE WELLS
KATHERINE DUNNE, LABOUR, TWICKENHAM
JOHN APPLEBY, LIBERAL DEMOCRAT, TYNEMOUTH
MARK KEIR, GREEN PARTY, UXBRIDGE AND SOUTH RUISLIP
SHARON LOVELL, WOMEN’S EQUALITY PARTY, VALE OF GLAMORGAN
CAMILLA BEAVEN , LABOUR, VALE OF GLAMORGAN
HARINI IYENGAR, WOMEN’S EQUALITY PARTY, VAUXHALL
SINEAD KING, GREEN PARTY, WALTHAM FOREST AND REDBRIDGE
ANDREW JOHNS, GREEN PARTY, WALTHAMSTOW
JOAN TEBBUTT, LIBERAL DEMOCRAT, WANSBECK
SUE ROBERTS, GREEN PARTY, WANTAGE
LYNDSAY MCATEER, GREEN PARTY, WARRINGTON NORTH
ELFREDE BRAMBLEY-CRAWSHAW, GREEN PARTY, WAVENEY
ANGIE SMITH, LABOUR, WEALDEN
CHARLOTTE BONNER, GREEN PARTY, WEAPONNESS AND RAMSHILL
PAUL ROBERTS, LIBERAL DEMOCRAT, WEAVER VALE
CHRISTIANNE SAYERS, GREEN PARTY, WELWYN HATFIELD
NIGEL QUINTON, LIBERAL DEMOCRAT, WELWYN HATFIELD
JOHN MACEFIELD, GREEN PARTY, WEST BROMWICH EAST
ANDY CANNING, LIBERAL DEMOCRAT, WEST DORSET
KELVIN CLAYTON, GREEN PARTY, WEST DORSET
LYN BROWN, LABOUR, WEST HAM
NATALIE MCVEY, GREEN PARTY, WEST WORCESTERSHIRE
SAMANTHA CHARLES, LABOUR, WEST WORCESTERSHIRE
ELI ALDRIDGE, LABOUR, WESTMORLAND AND LONSDALE
MARK CLAYTON, LIBERAL DEMOCRAT, WIGAN
WILL PATTERSON, GREEN PARTY, WIGAN
CHARLES BARRABALL, GREEN PARTY, WIMBLEDON
ALISON MCGOVERN, LABOUR, WIRRAL SOUTH
CHRIS CARUBIA, LIBERAL DEMOCRAT, WIRRAL SOUTH
MANDI ROBERTS, GREEN PARTY, WIRRAL SOUTH
CLAIRE LASKO, GREEN PARTY, WITNEY
FIONA COLLEY, LABOUR, WOKING
ANDREA CANTRILL, GREEN PARTY, WOLVERHAMPTON SOUTH WEST
PETER SIMS, GREEN PARTY, WYCOMBE
DR MATT LAMB , LABOUR, WYRE FOREST
JOHN HEMMING, LIBERAL DEMOCRAT, YARDLEY
ROBERT WOOD, GREEN PARTY, YEOVIL
NICK LOVE, LIBERAL DEMOCRAT, YORK CENTRAL

 

Email us